המדריך לבחירת תבניות אפייה

ראשית, תחום האפייה הינו תחום העלול להיות מסובך. דבר הבא לידי ביטוי בבחירת רכיבים וכמה בדיוק מכל אחד מהם לשים על מנת להגיע לרמת דיוק מוחלטת של רכיבים, פרטים אלה לא נגמרים רק כאן. קיימת פעולה מאוד חשובה בתחום האפייה והיא בחירת תבניות אפייה הנכונות והמתאימות ביותר שישרתו אותנו כמו שצריך. בתקופה זו ניתן למצוא שלל פריטים של תבניות העשויות מכמה חומרים שונים וביניהם תבניות מסיליקון, זכוכית, קרמיקה ועוד מגוון עיצובים שונים. במאמר הבא נציג בפניכם את שתי הדגמים המובילים ביותר בתעשיית תבניות האפייה.


בחירת תבניות אפייה העשויות מזכוכית


תבניות אפייה העשויות מזכוכית הן פריט חובה ומוכר במטבחם של אנשים העוסקים באפייה. תבניות זכוכית מיועדות במיוחד עבור עבודה עם תנור מכיוון שחומר כמו זכוכית הינו עמיד במיוחד, הן מפני חום והן מפני קור. נוסף על האמור, חשוב להוסיף כי תבניות אפייה מזכוכית שומרות מאוד על חום המזון הנמצא בתוכן לאחר חימום בתנור. לעומת זאת ישנו  חסרון בולט בתבניות אפייה מזכוכית והוא, חימום מעל הצורך עם מזון שעשוי מכמות גבוהה של סוכר יכול להישרף ולהרוס אותו. בנוסף עלולים לקרות כמה מקרים של התנפצות של התבנית בעקבות העובדה שמעבירים אותה מקור לחום (זאת אומרת מהמקפיא אל התנור החם).


בחירת תבניות אפייה העשויות מקרמיקה


תהליך האפייה בתבניות קרמיקה ותבניות זכוכית הינם דומות, בהמשך לפסקה הקודמת תבניות הקרמיקה הינם מתאימות מאוד לעבודה עם תנור וחום גבוה, מאוד אסתטי ונראה טוב מבחינה חיצונית וכמו כן, הן נוחות מאוד לניקוי ומתנקות בקלות. תבניות האפייה העשויות קרמיקה, בשונה מתבניות האפייה מזכוכית יכולות להגיע בשלל צבעים ומאפיינים חיצוניים והן יכולות להגיע בשלל צורות הגשה כגון: ארוחה חגיגית, אירועים גדולים, בופה וכדומה. קרמיקה הינו חומר מאוד מומלץ ומוכר במבטח בתחום האפייה.  

המדריך לבחירת תבניות אפייה

מאמרים מומלצים

מיותר לציין כי כלל חובבי תחום האפיה ברחבי מדינת ישראל ובעולם בכלל, מודעים לעובדה כי מלבד לעבודה כי מדובר בתשוקה נחרצת לתחום, ישנה תשוקה גדול הלא פחות לכלי אפייה
logo בניית אתרים