1. דף הבית
  2. חותכני עוגיות

חותכני עוגיות

כל מה שרציתם לדעת

מחפשים את הדרך לאפות עוגיות מיוחדות בכל מיני צורות? כל מה שאתם צריכים זה חותכני עוגיות בצורה מתאימה. אתם לא תאמינו כמה בקלות אפשר להכין בצק לעוגיות חמאה ויחד עם הילדים לקרוץ עוגיות בצורת לב, פרפר, פרח, מיקי מאוס ועוד. כל עוד בחרתם נכון במוצר איכותי הבצק לא צפוי להידבק והעוגייה תשתחרר בקלות אל תבנית האפייה. 


ניתן למצוא חותכני עוגיות עשויים פלסטיק ומתכת. שני הסוגים טובים ונוחים לעבודה במידה והבצק שלכם עשוי נכון. אם תבחרו בצורות שכוללות פרטים רבים הבצק עלול להידבק מעט בפינות של הצורה. על מנת למנוע הידבקות של הבצק כדאי לעבוד עמו כל עוד הוא קר ולקמח מעט את החותכן. 


סט חותכני עוגיות לעבודה עם בצק חמאה

אצלי בבית הילדים אוהבים מאוד עוגיות חמאה. אחת לשבועיים אני מכינה כמות כפולה של בצק עוגיות חמאה, מקררת אותו היטב ומזמינה את הילדים לבחור חותכני עוגיות ולהצטרף להכנה. בעבור כל ילד אפרוס נייר אפייה אותו אקמח קלות כמשטח עבודה. בצק חמאה יהיה נוח לעבודה רק כל עוד הוא קר. על כן, כדאי לחלק את הבצק מראש ל-8 חלקים ולשמור במקרר אל החלקים שלא נמצאים כרגע בשימוש. 


קריצת העוגיות היא פעולה פשוטה אותה ילדים יוכלו לבצע בעצמם החל מגיל שלוש. אם הילדים שלכם נהנים לשחק בבצק, הם יצליחו להשתמש בחותכנים וייהנו מהפעילות המשותפת. לאחר אפייה קצרה העוגיות מוכנות ואפשר להתחיל לאכול. העוגיות שהילד הכי בעצמו יהיו בעבורו הטעימות מכולן. אפשר לשלב בבצק דגנים מלאים על מנת להעשיר את הערך התזונתי. 

חותכני עוגיות לרכישה
חותכן עוגיות בצורת חיה

מה כדאי לקנות?

עוגיות חמאה קלאסיות בצורה של לב, עיגול או מרובע נאפות בצורה הטובה ביותר. אם תבחרו לאפות עוגיות בצורה כוכב או צורות של חיות הבצק עלול להישרף מעט בקצוות. אם שלבתם באותה התבנית מספר צורות שימו לב לזמני האפייה. לאחר שתתנסו פעם אחת בעבודה עם החותכנים תדעו כבר בעצמכם אלו חותכני עוגיות מספקים את התוצאות הטובות ביותר. אלו שפחות מתאימים לעבודה במטבח יוכלו לשמש את הילדים למשחקי בצק ופלסטלינה. 


מאמרים מומלצים


logo בניית אתרים