1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. כלי בישול

כלי בישול

איך בוחרים נכון כלי בישול

בחירה חכמה של כלי בישול תתבסס על סוג החומר, איכותו, גימור, עיצוב והתאמה לסגנון הבישול. הכלים הנכונים ישמשו אתכם באופן יומיומי ויהפכו את הבישול לפשוט, קל, מהיר ונוח. ניתן לרכוש היום כלי בישול בכל חנות כלי בית וגם ברוב רשתות המזון הגדולות. אם חשוב לכם לרכוש כלים איכותיים שישמשו אתכם במשך 5-10 שנים לפחות, תהיו אתם חכמים ותבדקו היטב את טיב הכלי טרם רכישתו. אל תמהרו להתפתות להעמיס את ארונות המטבח בכלים זולים ולא איכותיים. 


אם החלטתם שהגיע הזמן להחליף את אחד הכלים הישנים או להוסיף סיר, מחבת או תבנית לארון הכלים – כדאי לכם לבחור נכון בכלי שעשוי מחומר איכותי וכולל ציפוי שמונע הדבקה ותומך בבישול בריא (נטול שמן). כלי בישול שמתאפשרים פיזור חום אחיד ישפרו את כישורי הבישול שלכם. עם כלי בישול איכותיים גם בשלנים מתחילים מצליחים. 


ציפוי Nonstick לסירים ומחבתות

כיום כמעט כל הסירים כוללים ציפוי Nonstick לניקוי קל ואופציה של בישול נטול שמן. הציפוי מונע הידבקות של התבשיל לתחתית כך שהבישול יהיה נוח יותר וגם הניקוי. בכל מטבח כדאי להחזיק מחבת אחת עם ציפוי איכותי להכנה מהירה של חביתות ועוד 2-3 סירים בגדלים שונים לבישול יומיומי. בסט הסירים כדאי לכלול גם מחבת ללא ציפוי Nonstick היות וקשה להשחים בהם תבשילים או להכין רטבים. 

כלי בישול לרכישה
סיר ירקות בצבע ירוק עם 2 מסננות קטנות

אלו כלי בישול מתאימים להכנת בשרים?

מחבת או סיר עם ציפוי אל-חלד הם הבחירה הטובה ביותר בעבור צלייה או בישול של בשר אדום, תבשילים בהם נרצה לקבל עוף מושחם או דג מושחם. סירים עם ציפוי פלדת אל-חלד יהיו קשים יותר לניקוי בהשוואה לסירים עם ציפוי Nonstick, אך כאשר מוסיפים מעט מים לסיר בעוד הוא חם הניקוי הופך פשוט למדי. כלי בישול עשויים פלדת אל-חלד הם העמידים ביותר לאורך זמן. פלדת אל-חלד עמידה בפני שריטות ונפילות. 


דגשים לבחירה חכמה

1. ודאו שהכלי שמוצג מולכם הוא של חברה מוכרת ואמינה. 

2. תנו עדיפות לכלים עם אורך חיים ממושך בהם תוכלו להשתמש לפחות שנתיים. 

3. שימו לב לחומר הגלם ממנו עשוי הכלי.

4. חפשו כלי במידה שתואמת לצרכים שלכם (תואמת למספר המנות שתרצו להכין). 


מאמרים מומלצים


logo בניית אתרים