1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. תבניות פוליקרבונט

תבניות פוליקרבונט

פרלינים מכינים בבית!

אוהבים פרלינים אך לא מוצאים בחנויות את שילובי הטעמים שאתם אוהבים? עם תבניות פוליקרבונט תצליחו להכין בעצמכם פרלינים נפלאים. העבודה עם התבניות פשוטה ונוחה. אתם לא תאמינו כמה בקלות אפשר להכין פרלינים טעימים שיגרמו לכולם ללקק את האצבעות. לאחר מספר פעמים בהן תכינו בעצמכם פרלינים בבית כבר לא תרצו עוד לרכוש פרלינים מוכנים. 

תבניות פוליקרבונט מגלות לכם עולם עשיר ומרתק של שוקולד. אתם מחליטים באיזה מילוי למלא את הפרלינים שלכם ובאיזה שוקולד להשתמש. ניתן לבחור במילוי של אגוזים, קרם וניל, ליקר קפה, מחית פיסטוק, מוס שוקולד, חמאת בוטנים ועוד. 


איך מתחילים?

עבודה עם תבניות פוליקרבונט אינה מסובכת אך היא דורשת אימון. סביר להניח שהפרלינים הראשונים שתכינו לא יהיו מושלמים. הכנת פרלינים עם תבניות נחשבת פשוטה יותר בהשוואה לטכניקה הקלאסית בה טובלים את המילוי בשוקולד מומס מספר פעמים. שיטת הכנת פרלינים עם תבניות היא השיטה הבלגית. הכנה בטבילה ללא תבניות מאפיינת את השיטה הצרפתית. 

על מנת להכין בעצמם פרלינים בבית תתבקשו תחילה לרכוש תבניות פוליקרבונט מתאימה. הקפידו לרכוש תבנית איכותית עם ציפוי שמאפשר שחרור קל של הפרלינים. אפשר להשתמש גם בתבניות סיליקון (זולות יותר) אך הן ידועות כפחות איכותיות ונוחות לעבודה עם שוקולד. הצורה של התבנית תקבע את הצורה של הפרלינים.

תבניות פוליקרבונט לרכישה
תבנית פוליקרבונט להכנת פרלינים בצבע חום

איך עובדים נכון עם תבנית פוליקרבונט?

1. בוחרים שוקולד איכותי, מודדים כמויות, ממיסים (עם מד טמפרטורה) ומטמפררים. 

2. יוצקים שוקולד אל כל השקעים בתבנית, טופחים על מנת לשחרר בועות אוויר (חשוב לקבלת פרלינים חלקים ואחידים). 

3. הופכים את התבנית מעל קערת השוקולד וטופחים עליה על מנת להשאיר בתבנית רק שכבה דקה של שוקולד בדפנות. 

4. מכניסים את התבנית למקרר למשך כ-5 שעות. 

5. מוציאים את התבנית מהמקרר, ממלאים כל שקע במילוי שבחרתם (כדאי להשתמש בשק זילוף). אל תשכחו להשאיר מקום לשכבת שוקולד נוספת שתסגור את הפרלין. חשוב להשתמש רק במילוי קר. 

6. יוצקים שוקולד על התבנית כולה לנעילת המילוי. בעזרת שפכטל אפייה מסירים את השאריות של השוקולד ומחזירים את התבנית למקרר. הפרלינים מוכנים כאשר הם משתחררים בקלות מהתבנית. 


מאמרים מומלצים


logo בניית אתרים